قطع شدن تصویر در تلویزیون ال جی

تاریک و روشن شدن تصویر از بالا
آبان 12, 1399
پرش تصویر در تلویزیون ال جی
آبان 12, 1399
Show all

قطع شدن تصویر در تلویزیون ال جی

علل قطع شدن تصویر در تلویزیون های ال جی

اگر تلویزیون شما در شرایطی قرار گیرد که صدا داشته اما فاقد تصویر باشد،‌ به این دلیل است که مین برد مشغول پردازش است. همچنین این احتمال وجود دارد که پنل و یا خروجی بک لایت تلویزیون­های ال جی دچار مشکل شده باشد. اما در اکثر مواقع این مشکل به دلیل اختلال در بک لایت دستگاه می­باشد.

بک لایت، نور پیش­زمینه­ی تلویزیون­های ال­ای­دی و ال­سی­دی است، که با  خراب شدن آن تصویر از بین رفته و صفحه سیاه می­شود و تنها یک هاله‌ی کم نور از تصویر را می­توان مشاهده کرد. زمانی که بک لایت تلویزیون‌های ال جی دچار مشکل شده باشند، کانال‌های تلویزیون ناگهانی تعویض می‌شوند و هم‌چنین با انداختن نوری همانند نور چراغ قوه به صفحه، می‌توانید تصویر تلویزیون را مشاهده نمایید.

یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌شود تصویر تلویزیون دچار مشکل شود، آبخوردگی صفحه­ی تلویزیون می­باشد. این حالت با اسپری کردن مواد شوینده و وارد شدن آن­ها به قسمت پایین صفحه نمایش اتفاق می­افتد که باعث اتصالی و خراب شدن  فلت‌های پنل تلویزیون می‌شود.

قطع شدن تصویر به علت خرابی برد پاور تلویزیون:

بعضی اوقات ممکن است قسمت ولتاژ بک لایت در برد پاور دچار مشکل شود. در این صورت نیز بک لایت تلویزیون خراب شده و نیازمند تعمیر برد پاور می­باشد.

قطع شدن تصویر به علت خرابی بک لایت:

قطع شدن تصویر در صورتی که صدا وجود دارد ولی صفحه­ی تلویزیون کاملا سیاه شده باشد، مربوط به بک لایت دستگاه می‌باشد. این مشکل ممکن است در زمان روشن کردن دستگاه اتفاق افتد. در این حالت لوگوی تلویزیون نمایش داده شده و سپس تصویر بلافاصله قطع شود.

حتی اگر تصویر تلویزیون به صورت چشمک زن در آید نیز، حکایت از مشکل در بک لایت دارد.

مشکل قطع شدن تصویر در تلویزیون‌های ال جی، به این شکل است که قبل از قطع شدن کامل تصویر، قسمت‌های بالا و یا پایین دستگاه تیره می­شود.

زمانی که این مشکل به وجود می‌آید، بهترین راه حل این است که بک لایت را تعمیر کنید تا به مین برد و برد پاور آسیب نرسد.

قطع شدن تصویر به علت آبخوردگی تلویزیون ال جی:

آبخوردگي صفحه­ی دستگاه يکي از رایج‌ترین مشکلات تلويزيون‌های ال جی می‌باشد. این اتفاق ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق افتد؛ به عنوان مثال: اسپري کردن مايعات تميز کننده به صورت مستقیم بر روی صفحه تلويزيون، گرفتن خاک پنل تلویزیون با یک دستمال کاملا خیس (به شکلی که آب از آن چکه کند)، قرار داشتن تلویزیون به مدت طولانی در یک محیط مرطوب.

در اين حالت‌ها به پنل آسیب وارد شده و مشکلاتی را برای صفحه­ی تلویزیون ایجاد می‌کند.

یکی از این مشکلات، قطع شدن تصویر تلویزیون می­باشد. در حالت آبخوردگی دستگاه، تصویر آن به رنگ سرمه‌ای درمی­آید اما هم‌چنان صدا وجود دارد. منظور از حالتی که صفحه­ی تلویزیون سرمه‌ای شده این است که با خاموش و روشن کردن تلویزیون تفاوت را متوجه می‌شوید. زیرا در حالت خرابی بک لایت تفاوت خاصی وجود ندارد. یعنی در خرابی بک لایت با خاموش و روشن کردن تلویزیون هیچ تغییری در صفحه تلویزیون مشاهده نخواهید کرد.

مشکل عدم نمایش تصویر در صورت وجود صدا، یکی از مشکلات رایج در تلویزیون ال جی می­باشد. می­توانید برای عیب­یابی صحیح و رفع این مشکل به تعمیرکاران و کارشناسان مجرب مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *