آمپلی فایر یا تقویت کننده صدا

آمپلی فایر یا تقویت کننده صدا
آبان 6, 1399
تعمير تلويزيون ال­ سی­ دی ال­ جی در منزل
آبان 6, 1399
Show all

آمپلی فایر یا تقویت کننده صدا

آمپلی فایر( تقویت کننده) صدا


آمپلی فایر یا تقویت کننده های صدا همانطور که از نامشان مشخص است کیفیت صدای خروجی دستگاه تلویزیون شما را افزایش می‌دهند. آمپلی فایر سیگنال‌های صوتی را که دارای دامنه کوچک هستند دریافت می‌کند و آنها را به سیگنال های بزرگتر تبدیل می کند، همچنین کیفیت صدا و یا قطع و وصل شدن صدای دستگاه را نیز تنظیم می‌کنند و صدای با کیفیت را به بلندگو یا اسپیکر تلویزیون شما می فرستند. این قطعه همچون مین برد،صفحه نمایشگر،چیپ ست اصلی، پورت USB و… از قطعات با اهمیت تلویزیون و ال ای دی ال جی می یاشد ور در سایر برند ها همچون ال جی، سامسونگ، سونی، ایکس ویژن  و… نیز وجود دارد.
در تلویزیون‌های خانگی آمپلی فایر به صورت IC بر روی برد اصلی تلویزیون قرار دارند و با اسپیکرهای دستگاه شما مستقیماً در ارتباط می باشند.
آی سی آمپلی فایرهای تلویزیون توسط ولتاژ ۵ تغذیه می‌شوند.

آمپلی فایر بلندگو تلویزیون های ال جی


همانطور که در بالا اشاره شد آمپلی فایر که وظیفه تقویت صدا را بر عهده دارد بر روی مین بورد یا برد اصلی تلویزیون قرار میگیرد و باعث می شود که صدای خروجی از بلندگوهای دستگاه کاملاً با کیفیت و تقویت شده باشد.
تقریباً تمام مدلهای LED ال جی دارای این آمپلی فایر های تقویت کننده صدا میباشند.

مشکلات و خرابی آمپلی فایر ها


ممکن است این مشکل برای شما پیش آمده باشد که وقتی ولوم تلویزیون خود را بالا می‌برید صدای دستگاه شما قطع و وصل شود و یا حتی در صدای آن نویز وجود داشته باشد.
این مشکلات به علت آسیب وارد شدن به خازن های آمپلی فایر و یا حتی مدار های آن می باشد.
در مسیر تقویت کننده های صدا بلندگوهای تلویزیون قرار دارند اگر بلندگوهای دستگاه شما دچار مشکل شوند   تلویزیون صدا را پخش نمیکند.
پخش نشدن صدا توسط دستگاه تلویزیون شما می تواند علت دیگری مثل خراب شدن آی سی های آمپلی فایر برد اصلی نیز  داشته باشد.

تعمیر آمپلی فایر تلویزیون ال جی


وقتی صدای دستگاه شما قطع و وصل می شود و یا تلویزیون شما اصلا صدا ندارد ممکن است مسائل مختلفی باعث بروز این مشکل شده باشند به طور مثال آی سی های آمپلی فایر به طور مستقیم با بلندگو ها و صدای تلویزیون در ارتباط هستند و آسیب به آنها باعث خرابی صدای دستگاهتان میشود.
تعمیر آمپلی فایر نیازمند بررسی و ارزیابی دقیق توسط تکنسین‌های ماهر و با تجربه در این زمینه می باشد اگر خرابی تقویت کننده های  تلویزیون شما خیلی شدید شود باید بلندگو ها و یا خازنهای آن تعویض شود تا کیفیت صدا بهبود یابد و مانند روز اول شود ، اگر با این کار باز هم مشکل صدای تلویزیون شما برطرف نشد باید حتماً آی سی های آمپلی فایر دستگاهتان تعویض شوند.
تعمیر آمپلی فایر تلویزیون نیازمند به ابزارهای تخصصی و افراد ماهر دارد در غیر این صورت تعمیر با کیفیتی برای دستگاه شما انجام نخواهد شد و به‌دنبال آن مشکل برطرف نمیشود و حتی اگر با قطعات غیر اورجینال تلویزیون شما را تعمیر کنند ، ممکن است به سایر قطعات تلویزیون شما نیز آسیب وارد شود.

نمایندگی تعمیر تلویزیون 


برای تعمیر توقویت کننده صدا  حتما باید از متخصصین این حوزه استفاده کنید و همچنین از بهترین امکانات بهره ببرید و گرنه ممکن است دستگاهتان دچار عیوب دیگر نیز شود که ممکن است گاهی جبران این عیوب بسیار سخت و حتی غیر ممکن باشد  ؛ لذا برای اجرای تعمیرات تخصصی از یک مرکز معتبر و استاندارد کمک بگیرید.
نمایندگی تعمیرات تلویزیون یک مرکز جامع و معتبر در زمینه تعمیر تلویزیون‌های ال جی می باشد که شما با خیال راحت می‌توانید دستگاه خود را به آن بسپارید و خدماتی با کیفیت دریافت کنید.

شرکت تعمیرات تلویزیون فدک با سال ها تجربه و با بهره بردن از کادر متخصص و مجرب، آماده خدمت رسانی و تعمیر دستگاه در محل می باشد. لازم به ذکر است که در صورت نیاز به کاربرد دستگاه های پیشرفته، کارگاه های مجهز شرکت فدک پذیرای دستگاه شما خواهد بود و بابت خروج دستگاه از محل برای مشتریان، ضمانت کتبی تعمیر تلویزیون صادر خواهد شد.

در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا گزارش خرابی دستگاه می توانید با شماره ۰۹۱۹۱۵۳۰۵۹۵ تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *