تاریک و روشن شدن تصویر از بالا

آب خوردگی تلویزیون ال جی
آبان 11, 1399
قطع شدن تصویر در تلویزیون ال جی
آبان 11, 1399
Show all

تاریک و روشن شدن تصویر از بالا

تصویر از قسمت بالا تاریک و روشن می شود:

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و استفاده از آن در ساخت وسایل الکترونیکی، سعی شده است تا محصولات کارآمدتری در اختیار کاربران قرار گیرد. در همین راستا شرکت های سازنده تلویزیون ها نیز در تلاش اند تا با ساخت مدل های جدید، مشکلات و اختلالات دستگاه های پیشین را برطرف نمایند.

علیرغم تلاش های فراوان شرکت های سازنده، همچنان عیوب و ایراداتی در تلویزیون ها مشاهده می شود. به عنوان یکی از این مشکلات می توان به تاریک و روشن شدن تصویر از قسمت بالای آن اشاره نمود.

علت تاریک و روشن شدن تصویر از قسمت بالای آن:

این مسئله یکی از رایج ترین مشکلاتی است که کاربران تلویزیون و تعمیرکاران با تجربه با آن رو به رو می شوند. در اولین مرحله باید این ایراد به درستی عیب یابی شود. به طور معمول اختلال در پنل دستگاه موجب این مشکل می شود.

پنل یک قطعه بسیار حساس در تلویزیون می باشد و معمولا گران ترین بخش در این دستگاه هاست. خرابی پنل به عنوان یک مسئله رایج در میان تعمیرکاران به شمار می آید. اگر آسیب وارده به این قطعه جدی باشد، قادر به تعمیر آن نمی باشیم و باید آن را تعویض نمود. در آسیب های جزیی پنل نیز، نیاز است تا با تخصص و دقت بالایی این عمل صورت گیرد.

قسمتی از تصویر تیره شده است:

علاوه بر مشکل تاریک و روشن شدن تصویر از قسمت بالا، کاربران با تیره شدن قسمتی از صفحه نیز مواجه می شوند. این اتفاق که ممکن است در قسمت های مختلف صفحه نمایش رخ دهد، به عنوان یکی دیگر از نگرانی های این افراد محسوب می شود.

در صورتی که صفحه دچار ضربه نشده باشد، می توان این مشکل را از بک لایت تلویزیون دانست. علت این اتفاق آن است که بخشی از LED BAR خاموش شده است و می توان با بهره گیری از تعمیرکاران متخصص آن را تعمیر نمود. اما اگر صفحه ضربه خورده باشد، پنل باید تعویض گردد که کاربر باید هزینه بالایی متحمل گردد.

اضافه شدن یک رنگ غیر عادی به تمام صفحه:

در ادامه­ ی مشکلاتی که صفحه و تصویر را تهدید می کند می توان به اضافه شدن یک رنگ غیر عادی به صفحه اشاره نمود. در شرایطی که دستگاه با این مشکل مواجه شود باید پنل به طور کامل تعویض گردد و نمی توان آن را به شکل دیگری تعمیر نمود. همچنین باید اشاره نمود که یکی از اجزای اصلی پنل Liquid می باشد، که می تواند نقش بسزایی در اضافه شدن یک رنگ غیر عادی به تمام صفحه تلویزیون داشته باشد.

خدمات شرکت تعمیرات تلویزیون فدک:

کاربران ممکن است در تلویزیون های مختلف با مشکلات و اختلالات متفاوتی رو به رو گردند. اولین نکته در استفاده از تلویزیون بهره بردن صحیح از آن می باشد. اما ایجاد مشکل در این دستگاه ها یک امر اجتناب ناپذیر می باشد. به همین دلیل مهم ترین نکته، عیب یابی صحیح تلویزیون توسط تعمیرکار مربوطه می باشد.

شرکت خدمات تعمیرات تلویزیون فدک با بهره گیری از کارشناسان و تکنسین های مجرب به کاربران خود این امکان را می دهد که بتوانند مشکل تلویزیون خود را به بهترین نحو ممکن برطرف نمایند.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *